Co je to?
Definice výrazu, termínu Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Co je to Omalovánka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Omalovánka

Omalovánka je druh kresby, která se skládá pouze z čar. Ty znázorňují jen obrys výsledného obrazu. Jeho celkovou podobu pak určuje uživatel, který ho musí vyplnit vhodnými barvami buď podle předlohy nebo podle vlastní fantazie.
Klasická omalovánka je na papíru a maluje se na ni pastelkami, vodovými barvami nebo voskovkami. Novějším druhem jsou omalovánky v počítači, kde fungují na podobném principu, pouze barvy a štětec jsou virtuální. Pomocí malování se rozvíjí jemná motorika a poznávání barev. Omalovánky používají i dospělí jako odregování, psychologové pak k diagnostice chorob.

Význam slova, termín, co je to Omalovánka? Definice výrazu, termínu Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Omalovánka doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Omalovánka se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: co znamená, slovník, Omalovánka, vysvětlení, co to je, význam pojmu, Omalovánka, formulace, synonymum, pojem, wiki, přesný výraz, heslo, Školství, popis, význam slova

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Omalovánka? resp. co se skrývá pod slovem Omalovánka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omalovánka, odpověď na dotaz co je to Omalovánka?. Víte např. kdo to je Ajznboňák? Znáte a víte kdo je Milan Chovanec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Omalovánka v jiné sekci než Školství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.