Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mediální výchova. Co znamená pojem Mediální výchova z kategorie Školství?

Co je to Mediální výchova? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mediální výchova

Mediální výchova je poměrně novým směrem výchovy. Jejím cílem je seznámit vyučovaného se základními vědomostmi o tom, jak fungují současná média a jakou roli plní. Vzdělaný jedinec by se tak měl do mediální komunikace zapojovat aktivně, ale současně i nezávisle a poučeně.
Mediální výchova ho vede k tomu, aby uměl analyzovat příchozí sdělení, správně posoudit jejich věrohodnost a odhadnout jejich cíl.

Význam slova, termín, co je to Mediální výchova? Definice odborného termínu, slova Mediální výchova. Co znamená pojem Mediální výchova z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mediální výchova doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Mediální výchova se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: Školství, popis, co to je, význam slova, Mediální výchova, informace, přesný výraz, formulace, wiki, Školství, přesný význam, slovo, termín, vysvětlení, pojem, význam pojmu

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mediální výchova? resp. jaká je definice slova Mediální výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mediální výchova, odpověď na dotaz co je to Mediální výchova?. Víte např. kdo to je Wotan? Znáte a víte kdo je Venuše? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mediální výchova v jiné sekci než Školství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.