Co je to?
Definice výrazu, termínu Xantipa. Co znamená odborný pojem Xantipa z kategorie Různé?

Co je to Xantipa? Význam slova

Co znamená termín Xantipa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ženské jméno Xantipa se v přeneseném významu používá pro jakoukoliv hašteřivou ženu. Původně se jednalo o manželku řeckého filosofa Sókrata, která se vyznačovala svými nepěknými povahovými rysy - hašteřivostí a hádavostí. Tradici označení ženy jménem Xantipa vrátil do života anglický renesanční spisovatel William Shakespeare ve svém díle Zkrocení zlé ženy. Po něm se jménem Xantipa nechali inspirovat i další umělci jako Amy Levy či Henry Fielding.

Význam slova, termín, co je to Xantipa? Definice výrazu, termínu Xantipa. Co znamená odborný pojem Xantipa z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Xantipa? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Xantipa je v kategorii Různé

Klíčová slova: pojem, význam, přesný význam, informace, Xantipa, co to je, wiki, slovo, Různé, Různé, definice, Xantipa, význam pojmu, přesný výraz, popis, synonymum

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Xantipa? resp. co je to Xantipa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xantipa, odpověď na dotaz co je to Xantipa?. Víte např. kdo to je Woody Allen? Znáte a víte kdo je Myšpulín? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Xantipa hledat i v jiných kategoriích (než Různé) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.