Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Valkýra. Co znamená pojem Valkýra z kategorie Různé?

Co to je Valkýra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Valkýra?

Valkýra je postava severských mýtů. Po bitvách se valkýry pohybovaly mezi padlými válečníky a vybíraly ty, kteří si zasloužili pobyt ve Valhalle. Valkýra v překladu znamená právě vybírat ze zabitých.
Valkýra byla dívka válečnice, krásná, ale nebezpečná. Byla služebnicí boha Ódina, vyzbrojená oštěpem, štítem a přilbou jezdila na okřídleném koni. V mírových obdobích sloužily valkýry válečníkům ve Valhalle.

Význam slova, termín, co je to Valkýra? Odborný termín, výraz, slovo Valkýra. Co znamená pojem Valkýra z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Valkýra s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Valkýra se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, vysvětlení, termín, Různé, slovo, definice, význam, wiki, formulace, co znamená, pojem, informace, přesný význam, co to je, Valkýra

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Valkýra? resp. jaký je přesný význam slova Valkýra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valkýra, odpověď na dotaz co je to Valkýra?. Víte např. kdo to je Jiří X. Doležal? Znáte a víte kdo je Notář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.