Co je to?
Definice výrazu Šufánek. Co znamená odborný pojem Šufánek z kategorie Různé?

Co to je Šufánek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šufánek

Šufánek je výraz pro naběračku v některých moravských nářečích.

Význam slova, termín, co je to Šufánek? Definice výrazu Šufánek. Co znamená odborný pojem Šufánek z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Šufánek patří do sekce Různé

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, popis, Šufánek, význam pojmu, slovník, heslo, přesný výraz, Šufánek, Různé, termín, pojem, význam slova, co znamená, wiki, význam

Co znamená pojem Šufánek? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Naběračka, sběračka, nářečně také šufánek či žufánek, je běžný pracovní nástroj používaný v kuchyni při vaření. Slouží jak k nabírání potravin během vaření, tak k podávání hotového jídla (např. polévek či omáček). Naběračky se vyrábějí v různé škále velikostí, většinou se jedná o celokovový předmět - plechový výlisek. Základem je kovová miska polokulovitého tvaru, která je opatřena rukojetí. Podobný nástroj - velká naběračka užívaná mimo kuchyni, a to pro zcela jiné účely (např. vybírání septiku) - je šoufek.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Šufánek? resp. jaký je význam pojmu Šufánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šufánek, odpověď na dotaz co je to Šufánek?. Víte např. kdo to je Ichtyl? Znáte a víte kdo je Vdovec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Různé). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.