Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lignit. Co znamená odborný pojem Lignit z kategorie Různé?

Co je to Lignit? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lignit?

Lignit je pojmenování jednoho z druhů uhlí. Jedná se o druh podřadnější kvality, který je využíván především jako palivo. Má vlastnosti podobné černému uhlí, ale je mladší a obsahuje příměsi (popel, síra) a vodu ve velkém množství.
Lignit je nejmladším druhem uhlí. Kvalita se může výrazně lišit podle lokality, stáří a geologických podmínek. Jedná se o jeden z nejdůležitějších zdrojů pro výrobu energie, zvláště v evropské oblasti.

Význam slova, termín, co je to Lignit? Výraz, termín, definice slova Lignit. Co znamená odborný pojem Lignit z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Lignit sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Lignit je v kategorii Různé

Klíčová slova: formulace, informace, wiki, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, Různé, význam, Lignit, termín, popis, co to je, pojem, co znamená, definice

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Lignit? resp. jaká je definice termínu Lignit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lignit, odpověď na dotaz co je to Lignit?. Víte např. kdo to je Vegetarián? Znáte a víte kdo je Matt Groening? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Různé. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.