Co je to?
Definice výrazu, termínu Leporelo. Co znamená odborný pojem Leporelo z kategorie Různé?

Co je to Leporelo? Význam slova

Co znamená termín Leporelo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Leporelo je označení pro knihu skládanou jako harmonika a často vyráběnou z tuhého papíru. Leporela obsahují velké množství ilustrací a obrázků, mají málo stran a nejsou v nich delší texty. V leporelu není mnoho stran, každý obrázek bývá umístěn na samostatné straně. Celé leporelo lze snadno složit, protože spojení jednotlivých stran je pružné. Nejčastější jsou leporela jako knihy pro děti, ale může se jednat i o komiksy, návody nebo prospekty.

Význam slova, termín, co je to Leporelo? Definice výrazu, termínu Leporelo. Co znamená odborný pojem Leporelo z kategorie Různé?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Leporelo je v sekci Různé

Klíčová slova: pojem, informace, význam, přesný význam, termín, synonymum, přesný výraz, Různé, vysvětlení, Různé, popis, význam slova, slovník, definice, formulace, význam pojmu

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Leporelo?

Leporelo je harmonikově skládaná kniha, zpravidla bohatě ilustrovaná, s minimem textu a nízkým počtem stran. Každá ilustrace, případně fotografie, se většinou nachází na samostatné straně. Jednotlivé strany jsou navzájem slepeny či sešity za boční okraj, takže celou knihu lze složit do balíčku nebo rozložit do dlouhého pruhu.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Leporelo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Leporelo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Leporelo, odpověď na dotaz co je to Leporelo?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Jaroslav Faltýnek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Leporelo v jiné sekci než Různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.