Co je to?
Definice výrazu, termínu Kvartál. Co znamená odborný pojem Kvartál z kategorie Různé?

Co je to Kvartál? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kvartál

Kvartál je označení pro kalendářní čtvrtletí. Jde tedy o jednu čtvrtinu roku. Počítá se podle měsíců, jedná se o tři měsíce. První kvartál zahrnuje období od ledna do března, druhý od dubna do června, třetí kvartál od července do září, čtvrtý od října do prosince.
Pojem kvartál se využívá především v účetnictví.

Význam slova, termín, co je to Kvartál? Definice výrazu, termínu Kvartál. Co znamená odborný pojem Kvartál z kategorie Různé?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Kvartál) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Kvartál patří do kategorie Různé

Klíčová slova: termín, význam slova, slovo, pojem, co to je, wiki, definice, přesný výraz, význam, co znamená, přesný význam, popis, význam pojmu, heslo, Různé, synonymum

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kvartál? resp. jaký je přesný význam slova Kvartál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvartál, odpověď na dotaz co je to Kvartál?. Víte např. kdo to je Prostitutka? Znáte a víte kdo je Psychopat? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Kvartál hledat i v jiných kategoriích (než Různé) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.