Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kolumbovo vejce. Co znamená pojem Kolumbovo vejce z kategorie Různé?

Co je to Kolumbovo vejce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kolumbovo vejce

Kolumbovo vejce je známé a ustálené slovní spojení. Používá se pro originální řešení problému, které je tak jednoduché, že ho v budoucnu může použít každý člověk. Původ tohoto spojení se přisuzuje Kryštofu Kolumbovi, který takto měl označit situaci, kdy se zpětně zdá jednoduché něco, co bylo za původních podmínek složité.
Kolumbus byl takto údajně osočen výrokem, že plavba do Ameriky je jednoduchá. Kolumbus souhlasil, ale dodal, že on na tuto cestu přišel. Pak vyzval protivníka k tomu, aby postavil vejce na špičku. Ten to nedokázal. Kolumbus pak špičku vejce naťukl a vejce postavil.

Význam slova, termín, co je to Kolumbovo vejce? Definice odborného termínu, slova Kolumbovo vejce. Co znamená pojem Kolumbovo vejce z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Kolumbovo vejce? Pak se o ní podělte s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Kolumbovo vejce je v kategorii Různé

Klíčová slova: Kolumbovo vejce, slovo, přesný výraz, Různé, definice, termín, wiki, Kolumbovo vejce, význam slova, formulace, význam pojmu, synonymum, co to je, informace, pojem, co znamená

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kolumbovo vejce? resp. co označuje slovo Kolumbovo vejce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolumbovo vejce, odpověď na dotaz co je to Kolumbovo vejce?. Víte např. kdo to je Animátor? Znáte a víte kdo je Premiér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kolumbovo vejce v jiné sekci než Různé. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.