Co je to?
Výraz, termín, definice slova Keratin. Co znamená odborný pojem Keratin z kategorie Různé?

Co je to Keratin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Keratin

Keratin nazývaný též rohovina patří mezi skleroproteiny. Jeho struktura je vláknitá a není rozpustný ve vodě. Existuje ve dvou typech – keratiny kyselé, menší či neutrální až zásadité, větší. Keratin je základem pro nehty, vlasy a chlupy. Díky keratinu se na pokožce vytváří ochranná vrstva, která brání organizmus před infekcí. Rohovatá vrstva na těle se neustále odlupuje a zároveň dorůstá. Keratin se využívá především v kosmetice, jde o formu hydrolyzovaného keratinu, získávaného z ovčí vlny.

Význam slova, termín, co je to Keratin? Výraz, termín, definice slova Keratin. Co znamená odborný pojem Keratin z kategorie Různé?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Keratin sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Keratin patří do sekce Různé

Klíčová slova: informace, přesný výraz, význam pojmu, Keratin, slovník, přesný význam, definice, vysvětlení, Různé, pojem, formulace, synonymum, popis, Keratin, wiki, význam

Co znamená pojem Keratin? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Keratin (mimo vědu též rohovina) je stavební bílkovina řazená mezi skleroproteiny. Keratin je nerozpustný ve vodě a má vláknitou strukturu, jednotlivé monomery mívají délku 400–644 aminokyselin, ale větví se do polymerů o velkých rozměrech. Konečný tvar molekuly - terciární strukturu - zajišťují disulfidické můstky. Při rovnání vlasů teplem se právě tato přirozená struktura ztrácí a ničí se disulfidické můstky.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Keratin? resp. jaká je definice slova Keratin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keratin, odpověď na dotaz co je to Keratin?. Víte např. kdo to je Horský vůdce? Znáte a víte kdo je Jan Macháček? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.