Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Různé?

Co je to Kalus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kalus

Slovo kalus označuje vrstvu ochranného pletiva chránícího ránu vzniklou poškozením při řezu u rostlin. Stejný význam jako slovo kalus mají i slova zával a svalek. V zahradnictví se též může využívat výraz hojivé pletivo. Kalus se vytváří třeba na koncích rostlinných řízků a jsou viditelné jako zduřeniny.
Vytváření kalusu je součástí regenerace rostlin, ale může být také známkou nemoci stromu. Při nektriové rakovině způsobené hlívenkou bukovou se kalus vytváří na kmeni a větvích.

Význam slova, termín, co je to Kalus? Definice odborného termínu, slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Různé?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kalus můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kalus je v sekci Různé

Klíčová slova: heslo, význam slova, pojem, slovník, popis, informace, přesný výraz, Různé, slovo, význam pojmu, Různé, termín, formulace, co to je, wiki, definice

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kalus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kalus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalus, odpověď na dotaz co je to Kalus?. Víte např. kdo to je Speciální pedagog? Znáte a víte kdo je Wolverine? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kalus i v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?