Co je to?

Co je to Facelift?

Facelift
Význam termínu Facelift

1. Facelift či facelifting (doslova "zvednutí obličeje") je pojem přejatý z angličtiny a označuje jeden z nejběžnějších typů plastické operace. Účelem faceliftu je odstranění vrásek v obličeji pomocí vypnutí kůže. Facelifting probíhá tak, že plastický chirurg odřízne přebytečnou kůži a zbytek opět přišije. Přebytečná kůže se odstraňuje tak, aby jizvy nebyly vidět - jsou buď vedeny v linii vlasů nebo uší. Facelifting zpopularizovaly především různé celebrity pronásledované strachem ze stárnutí. Facelifting s sebou nese riziko jako jakákoliv jiná operace; méně drastickou metodou,jak odstranit vrásky je botox, jehož nevýhodou může být částečná ztráta mimiky a poněkud strnulý výraz obličeje.
2. V automobilovém průmyslu je facelift v přeneseném smyslu vylepšením designu vyráběného modelu auta za účelem prodloužení jeho životnosti - nejedná se tedy o úplně nový model, ale o vylepšenou verzi toho stávajícího, stále vyráběného modelu.

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Pojem Facelift je v sekci RůznéKlíčová slova: slovo, Různé, informace, heslo, definice, co to je, význam, wiki, význam pojmu, Facelift

Doporučuné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Facelift? resp. co je to Facelift? Je tu uvedeno krátké vysvětlení pojmu Facelift, odpověď na dotaz co je to Facelift?. Nezapomeňte, že slova mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto pojem i jinde. Děkujeme za návštěvu internetového projektu - shromažďujícího definice pojmů, slov, hesel a termínů - Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.