Co je to?
Definice odborného termínu, slova Controlling. Co znamená pojem Controlling z kategorie Různé?

Co je to Controlling? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Controlling?

Controlling je pojem pocházející z angličtiny. Znamená regulaci nebo usměrnění. Používá se k usměrňování chodu firmy nebo podniku. Controlling má sloužit vedení podniku nebo osobám odpovědným za hladký chod firmy. Pro provádění controllingu jsou určeni specialisté. Těmi mohou být externí pracovníci nebo zaměstnanci firmy.
Při controllingu se zjišťují vnitřní poměry v podniku, koncepce, finance a vnější vztahy- konkurence, věřitelé apod. Se získanými informacemi pracuje vedení podniku a reguluje další chod. Controlling probíhá ve více fázích – účetnictví a náklady, navržené změny, plánování, kontroly a funkční informační systém.

Význam slova, termín, co je to Controlling? Definice odborného termínu, slova Controlling. Co znamená pojem Controlling z kategorie Různé?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Controlling se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Controlling je v kategorii Různé

Klíčová slova: význam, slovo, přesný význam, heslo, přesný výraz, synonymum, popis, formulace, informace, slovník, popis, pojem, význam slova, vysvětlení, co to je

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Controlling? resp. jaký je význam slova Controlling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Controlling, odpověď na dotaz co je to Controlling?. Víte např. kdo to je Lektor? Znáte a víte kdo je Bazilišek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Controlling hledat i v jiných kategoriích (než Různé) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.