Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Co je to Čamara? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Čamara?

Čamara označuje pánský slavnostní černý kabát se stojatým límcem a řadou knoflíků zapínaných na šňůrky Původně byl součástí oděvu v Polsku. V českých zemích se nosil zvláště ve 2. polovině 19. století jako výraz českého vlastenectví.

Význam slova, termín, co je to Čamara? Výraz, termín, definice slova Čamara. Co znamená odborný pojem Čamara z kategorie Různé?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Čamara? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Čamara je v kategorii Různé

Co znamená pojem Čamara? Výraz, definice slova z Wikipedie

Čamara je druh pánského kabátu. Černá čamara se nosila při slavnostních událostech, v českých zemích hlavně v 2. polovině 19. století jako symbol příslušnosti ke slovanstvu a vlastenectví. Původ čamary je v Polsku, kde byla součástí oděvu (czamara). Čamara má černou barvu, stojatý límec a zapíná se řadou knoflíků a šňůrek. Tento kabát je delšího střihu.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Klíčová slova: formulace, popis, heslo, význam pojmu, co znamená, popis, přesný význam, wiki, pojem, Různé, vysvětlení, synonymum, význam

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Čamara? resp. jaký je význam slova Čamara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čamara, odpověď na dotaz co je to Čamara?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čamara v jiné sekci než Různé. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.