Co je to?
Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Různé?

Co je to Býkovec? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Býkovec?

Býkovec je delší pletený bič. Může být upletený z kožených řemínků, popř. prutů, má rukojeť nebo krátké držadlo. Hojně využívaný byl ve středověku při výkonu tělesných trestů. Kožené řemeny byly často doplněny kovovými kuličkami nebo skobami, aby se zvýšila účinnost.
Býkovec je i oblíbenou pochoutkou pro psy a pro čištění jejich zubů. Jedná se o sušený býčí penis. Býkovec je však i název malé vísky v okrese Jihlava, patří k obci Kaliště, od které je vzdálená cca 3 km.

Význam slova, termín, co je to Býkovec? Výraz, termín, definice slova Býkovec. Co znamená odborný pojem Býkovec z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Býkovec s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Býkovec se nachází v sekci Různé

Co znamená pojem Býkovec? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Býkovec (v obecné češtině či zastarale též bejkovec, též americký dobytkářský bič) je typ biče, ruční pracovní nástroj, používaný obvykle pastevci k ovládání dobytka. Byl také používán jako donucovací nebo mučící nástroj k ovládání a týrání lidí. Jde o dlouhý bič pletený z řemínků v jeden protáhlý, zužující se celek.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam slova, popis, vysvětlení, heslo, význam pojmu, synonymum, wiki, pojem, Různé, Býkovec, termín, význam, definice, přesný výraz, informace

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Býkovec? resp. jaký je přesný význam slova Býkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Býkovec, odpověď na dotaz co je to Býkovec?. Víte např. kdo to je Buddha? Znáte a víte kdo je Developer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Býkovec i v jiných kategoriích (než Různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.