Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aviváž. Co znamená pojem Aviváž z kategorie Různé?

Co to je Aviváž? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Aviváž?

Aviváž je pojem s více významy. Může se jednat o úpravu vláken umělého původu nebo hedvábí přírodního původu při zpracování či o označení speciálního přípravku pro úpravu látek, který proniká až do struktury látky. Namáčením v aviváži se látky stávají jemnější a měkčí, dochází také ke zlepšení vzhledu látky. Látka se pak také méně mačká, lépe se žehlí a má svěží dlouhotrvající vůni. Dochází i k omezení statického náboje.

Význam slova, termín, co je to Aviváž? Odborný termín, výraz, slovo Aviváž. Co znamená pojem Aviváž z kategorie Různé?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Aviváž můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Aviváž je v kategorii Různé

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, formulace, co znamená, synonymum, Aviváž, Různé, heslo, co to je, význam slova, přesný výraz, definice, vysvětlení, Aviváž, popis, pojem

Co označuje termín Aviváž? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Aviváž (franc. avivage, oživení) je v textilním průmyslu mokrý chemický proces, kterým se oživují barvy textilií.
Název se v češtině jako metafora přenesl i na chemické látky a přípravky, které se přidávají do vody během praní prádla za účelem jeho změkčení, zamezení vzniku elektrostatického náboje na látce a dodání příjemné vůně prádlu. Moderní pračky mají oddělený zásobník na aviváž, která se většinou přidává během pracího cyklu k poslednímu máchání.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aviváž? resp. jaký je přesný význam slova Aviváž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aviváž, odpověď na dotaz co je to Aviváž?. Víte např. kdo to je Státní pojištěnec? Znáte a víte kdo je Kateřina Siniaková? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.