Co je to?
Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Co to je Aglomerace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aglomerace?

Aglomerace je označení pro rozsáhlou zastavěnou a hustě osídlenou plochu. Aglomerace typicky vznikají rozšiřováním měst nacházejících se nedaleko od sebe, kdy jedno funguje jako hlavní centrum a ostatní plní funkci předměstí. Aglomerace mívají společnou dopravu a administrativu. V České republice se s nimi nesetkáme. Nejvíce aglomerací se nachází v průmyslových oblastech nebo v zemích s velmi vysokou hustotou osídlení (některé asijské státy).

Význam slova, termín, co je to Aglomerace? Definice výrazu Aglomerace. Co znamená odborný pojem Aglomerace z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Aglomerace je v kategorii Různé

Klíčová slova: Různé, Různé, heslo, slovník, popis, wiki, co znamená, definice, přesný výraz, Aglomerace, formulace, vysvětlení, termín, význam pojmu, Aglomerace, význam

Co znamená pojem Aglomerace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Městská aglomerace je buď seskupení vzájemně blízkých sídel, kde jedno dominuje, tzn. město se svým okolím (předměstí, satelitní města), nebo několik srovnatelně velkých měst srostlých v jednu souvisle zastavěnou plochu – konurbace (souměstí).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aglomerace? resp. jaká je definice slova Aglomerace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aglomerace, odpověď na dotaz co je to Aglomerace?. Víte např. kdo to je Robert Fico? Znáte a víte kdo je Cizinec? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Různé). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.