Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aforismus. Co znamená pojem Aforismus z kategorie Různé?

Co to je Aforismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aforismus?

Aforismus označuje většinou uměle vytvořený literární útvar malého rozsahu. Aforismus se pohybuje mezi prózou, poezií i lidovou slovesností. Může být tvořen jednou větou, která vyjadřuje nějakou hlubší myšlenku.
Aforismus tvoří i metaforické dvojverší nebo krátká básnička. Může jít i o autorské postřehy, osobitý náhled nebo neobvyklý nápad. V aforismu se často setkáte s ironií, humorem, nadsázkou nebo hříčkou. Část oblíbených aforismů zlidověla.

Význam slova, termín, co je to Aforismus? Odborný termín, výraz, slovo Aforismus. Co znamená pojem Aforismus z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aforismus? s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Aforismus se nachází v kategorii Různé

Klíčová slova: heslo, wiki, význam pojmu, Různé, význam slova, slovo, synonymum, popis, pojem, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, formulace

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Aforismus? resp. co to je Aforismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aforismus, odpověď na dotaz co je to Aforismus?. Víte např. kdo to je Terorista? Znáte a víte kdo je Adamita? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Aforismus i v jiných kategoriích (než Různé). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.