Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aforismus. Co znamená pojem Aforismus z kategorie Různé?

Co to je Aforismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Aforismus

Aforismus označuje většinou uměle vytvořený literární útvar malého rozsahu. Aforismus se pohybuje mezi prózou, poezií i lidovou slovesností. Může být tvořen jednou větou, která vyjadřuje nějakou hlubší myšlenku.
Aforismus tvoří i metaforické dvojverší nebo krátká básnička. Může jít i o autorské postřehy, osobitý náhled nebo neobvyklý nápad. V aforismu se často setkáte s ironií, humorem, nadsázkou nebo hříčkou. Část oblíbených aforismů zlidověla.

Význam slova, termín, co je to Aforismus? Odborný termín, výraz, slovo Aforismus. Co znamená pojem Aforismus z kategorie Různé?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Aforismus se nachází v sekci Různé

Klíčová slova: Aforismus, formulace, co to je, definice, vysvětlení, wiki, popis, slovo, heslo, Různé, slovník, význam slova, přesný význam, význam pojmu, význam, Různé

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Aforismus? resp. co to je Aforismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aforismus, odpověď na dotaz co je to Aforismus?. Víte např. kdo to je Oligarcha? Znáte a víte kdo je Šaman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Různé). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.