Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Co to je Sezam? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sezam?

Sezam indický je jednoletá bylina často využívaná v asijské a arabské kuchyni. Využívanou částí jsou olejnatá semena, která mohou mít různou barvu od bílé po černou. Ta se dávají jako posyp na pečivo nebo se z nich vyrábí sezamová pasta, takzvaná chalva, sladký dezert typický pro Orient. Sezam jako surovina je i součástí zákusku zvaného baklava.

Význam slova, termín, co je to Sezam? Odborný termín, výraz, slovo Sezam. Co znamená pojem Sezam z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sezam? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Sezam se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: termín, význam, synonymum, vysvětlení, co to je, popis, Rostliny, Sezam, definice, formulace, heslo, co znamená, význam pojmu, wiki, přesný význam, pojem

Co označuje termín Sezam? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Sezam indický (Sesamum indicum) je dvouděložná rostlina z čeledi sezamovitých. Je to jednoletá bylina dosahující výšky až 2 metrů. Četné divoce rostoucí příbuzné druhy se vyskytují v Africe a menší množství v Indii. Sezam indický je široce zdomácněn v tropických oblastech po celém světě a je pěstován pro svá jedlá semena, která rostou v tobolkách. Květy rostliny jsou žluté, modré nebo fialové.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sezam? resp. jaký je význam slova Sezam? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sezam, odpověď na dotaz co je to Sezam?. Víte např. kdo to je Notář? Znáte a víte kdo je Porodní asistentka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?