Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Co je to Šafrán? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Šafrán

Šafrán je druh vytrvalé byliny, která se používá jako koření. Šafrán pochází z Asie a do Evropy se dostal při křižáckých taženích a s Maury. Květy mají typickou modrofialovou barvu a jako koření se používají sušené blizny.
Šafrán patří k nejdražším druhům koření na světě, přesto je v kuchyňské přípravě pokrmů hojně využíván, především v asijské a orientální kuchyni. Při použití šafránu získává pokrm typickou výraznou žlutou barvu. Využívá se jak při přípravě masa, tak sladkých pokrmů.

Význam slova, termín, co je to Šafrán? Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Šafrán? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Šafrán je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, popis, význam slova, přesný výraz, synonymum, přesný význam, význam, definice, Rostliny, Šafrán, termín, informace, formulace, co to je, Šafrán

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Šafrán? resp. co označuje slovo Šafrán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šafrán, odpověď na dotaz co je to Šafrán?. Víte např. kdo to je Macecha? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.