Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Co je to Šafrán? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Šafrán?

Šafrán je druh vytrvalé byliny, která se používá jako koření. Šafrán pochází z Asie a do Evropy se dostal při křižáckých taženích a s Maury. Květy mají typickou modrofialovou barvu a jako koření se používají sušené blizny.
Šafrán patří k nejdražším druhům koření na světě, přesto je v kuchyňské přípravě pokrmů hojně využíván, především v asijské a orientální kuchyni. Při použití šafránu získává pokrm typickou výraznou žlutou barvu. Využívá se jak při přípravě masa, tak sladkých pokrmů.

Význam slova, termín, co je to Šafrán? Výraz, termín, definice slova Šafrán. Co znamená odborný pojem Šafrán z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Šafrán se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Šafrán patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, co znamená, význam slova, přesný význam, synonymum, přesný výraz, wiki, termín, heslo, slovník, význam, Šafrán, Rostliny, Rostliny, informace

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Šafrán? resp. co znamená Šafrán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šafrán, odpověď na dotaz co je to Šafrán?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.