Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Co je to Rostlina? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rostlina?

Rostlina je organizmus odborníky zařazovaný mezi eukaryotické a fotosyntetické organizmy. Patří sem semenné rostliny, kapraďorosty a mechorosty. Na Zemi je přibližně 350 000 rostlinných druhů.
Rostlina má buněčnou stěnu s celulózou, jako zásoby využívá škroby. Energii získává při fotosyntéze, kdy sluneční záření napomáhá vzniku organických látek. Rostlina při fotosyntéze pohlcuje oxid uhličitý a vyrábí kyslík.

Význam slova, termín, co je to Rostlina? Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rostlina můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Rostlina je v sekci Rostliny

Klíčová slova: Rostliny, slovník, popis, formulace, slovo, Rostlina, synonymum, Rostliny, význam slova, informace, přesný výraz, heslo, co znamená, Rostlina, definice, vysvětlení

Co označuje termín Rostlina? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Rostliny (Plantae, též nově Archaeplastida či Primoplantae) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů). Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a zelené řasy.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rostlina? resp. jaká je definice termínu Rostlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rostlina, odpověď na dotaz co je to Rostlina?. Víte např. kdo to je Macecha? Znáte a víte kdo je Choronzon? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.