Co je to?
Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Co je to Rakytník? Význam slova

Co znamená termín Rakytník? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rakytník je keř pocházející ze střední Asie a Kavkazu. Řadí se mezi rostliny hlošinovité. Jeho plody jsou oranžovočervené, listy mají stříbřitý nádech. Je ceněn pro vysoký obsah vitamínu C, E, karotenoidy a dalších více než 200 biologicky aktivních látek. Je využíván v lékařství i ve farmaceutickém průmyslu.
K nejužívanějším formám rakytníku patří rakytníkový olej. Ten má kromě léčebných účinků i další přednosti – chrání buňky před radioaktivitou, posiluje imunitu, regeneruje pokožku a velký význam má i v kosmetice.

Význam slova, termín, co je to Rakytník? Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Rakytník je v sekci Rostliny

Klíčová slova: definice, Rakytník, vysvětlení, co znamená, formulace, heslo, význam, přesný význam, význam pojmu, wiki, Rostliny, termín, popis, význam slova, Rostliny, slovník

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Rakytník? resp. co vlastně znamená slovo Rakytník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakytník, odpověď na dotaz co je to Rakytník?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Apologeta? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?