Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oliva. Co znamená pojem Oliva z kategorie Rostliny?

Co je to Oliva? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Oliva?

Oliva je plod pocházející z Asie. Mateřskou rostlinou je olivovník, který běžně roste ve Středozemí. Setkat se můžete se zelenými nebo černými olivami. Zelené olivy jsou nezralé tmavé olivy.
Olivy jsou zdrojem pro výrobu olivového oleje, využívaného v potravinářském průmyslu, zdravé výživě, lékařství a kosmetice. Oliva má silný detoxikační účinek, působí proti příznakům stárnutí a také civilizačním chorobám. Zvyšuje chuť k jídlu a urychluje trávení.

Význam slova, termín, co je to Oliva? Definice odborného termínu, slova Oliva. Co znamená pojem Oliva z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Oliva patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: co to je, co znamená, formulace, význam slova, definice, Oliva, termín, slovník, význam, vysvětlení, slovo, Rostliny, přesný význam, synonymum, Oliva, přesný výraz

Co znamená pojem Oliva? Výraz, definice slova z Wikipedie

Oliva je plodem olivovníku, jehož kolébkou je Asie. Dnes se s ním běžně setkáme ve středozemních oblastech Evropy. Kromě zelených oliv, které se sklízejí na podzim, existují i tmavé olivy sklízené začátkem prosince. Nejde o odlišnou odrůdu. Zelené olivy jsou jen nezralou formou oliv tmavých.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Oliva? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oliva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oliva, odpověď na dotaz co je to Oliva?. Víte např. kdo to je Kristýna Plíšková? Znáte a víte kdo je Cracker? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.