Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lýkovec. Co znamená pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Co je to Lýkovec? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lýkovec?

Lýkovec je celý rod rostlin z čeledi vrabečnicovitých. Většinou se jedná o keře, polokeře nebo nižší stromky. V naší republice běžně rostou lýkovec vonný a lýkovec jedovatý. Rostliny jsou silně jedovaté, přesto se často používají jako okrasné keře nebo součást skalek.
Lýkovec je stálezelený, má růžové, bílé nebo žluté květy. Jeho plody jsou červené nebo žluté peckovice, u některých druhů je chráněná kalichem.

Význam slova, termín, co je to Lýkovec? Odborný výraz, definice slova Lýkovec. Co znamená pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lýkovec s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Lýkovec se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: definice, heslo, co znamená, pojem, význam, přesný význam, přesný výraz, wiki, Rostliny, synonymum, co to je, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, formulace, slovník

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lýkovec? resp. jaká je definice slova Lýkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lýkovec, odpověď na dotaz co je to Lýkovec?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Obráběč? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Lýkovec i v jiných kategoriích (než Rostliny). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.