Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co to je Lilek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Lilek?

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.

Význam slova, termín, co je to Lilek? Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Lilek můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Lilek se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: Lilek, wiki, slovo, termín, informace, definice, význam slova, přesný výraz, popis, význam pojmu, Rostliny, popis, co to je

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Lilek? resp. jaký je přesný význam slova Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Dalajláma? Znáte a víte kdo je Hamoun? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.