Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co to je Lilek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lilek?

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.

Význam slova, termín, co je to Lilek? Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lilek s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Lilek je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, termín, definice, co to je, Rostliny, wiki, přesný výraz, Lilek, co znamená, Rostliny, přesný význam, slovo, popis, popis, synonymum

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Lilek? resp. co je to Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Dalajláma? Znáte a víte kdo je Hamoun? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Lilek i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.