Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Co to je Lilek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Lilek?

Lilek je známý také pod názvem baklažán. Jedná se o zeleninu s mnohostranným použitím. Existuje více odrůd lilku, ale ta nejznámější je podlouhlého tvaru a má lesklou hladkou slupku tmavofialové barvy. Dužina je bílá a měkká, obsahuje světlehnědá semínka. Lilek má původ v Číně nebo Indii a do Evropy se dostal ve 13. století.
V kuchyni se lilek používá při přípravě mnoha pokrmů. Lilky lze péci, vařit smažit, grilovat, zapékat s náplní nebo z nich vyrobit kaši. V některých národních pokrmech (např. musaka) je lilek nepostradatelný.

Význam slova, termín, co je to Lilek? Odborný termín, výraz, slovo Lilek. Co znamená pojem Lilek z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Lilek patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: Lilek, heslo, slovo, formulace, co znamená, vysvětlení, význam, co to je, informace, termín, význam pojmu, synonymum, Lilek, popis, wiki, pojem

Co označuje termín Lilek? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Lilek (Solanum) je početný rod rostlin z čeledi lilkovité. Zahrnuje jednoleté, dvouleté nebo vytrvalé byliny, polokeře i keře náležející do čeledě lilkovité (Solanaceae). Plod je tobolka nebo bobule. Mnoho zástupců tohoto rodu je jedovatých, přesto mají některé druhy jedlé plody (rajče) nebo hlízy (brambor) a jsou pro ně běžně pěstovány.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lilek? resp. jaká je definice termínu Lilek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lilek, odpověď na dotaz co je to Lilek?. Víte např. kdo to je Pravdoláskař? Znáte a víte kdo je Fanatik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.