Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Co je to Jmelí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Jmelí?

Jmelí je druh poloparazitické rostliny. Její kořeny částečně vrůstají do větví listnatých i jehličnatých stromů a vysávají z nich mízu. Jmelí je schopné fotosyntézy. Pokud je hostitelský strom hodně napadený, mohou jeho větve odumírat. Jmelí vytváří plody v podobě kuliček a ty jsou mírně jedovaté. Jmelí roste vždy na horních větvích stromů a bylo považováno za posvátné, zejména v keltské kultuře. Pozlacené jmelí patří mezi oblíbené vánoční dekorace.

Význam slova, termín, co je to Jmelí? Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Jmelí? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Jmelí se nachází v kategorii Rostliny

Co znamená pojem Jmelí? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Jmelí (Viscum) je rod poloparazitických keříkovitých rostlin. V Česku se vyskytuje pouze jeden druh (v jeho širším pojetí), tzn. jmelí bílé (Viscum album). Celkově se však rozlišuje asi 70–100 druhů.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: synonymum, co to je, slovník, termín, co znamená, popis, Jmelí, vysvětlení, význam, definice, význam slova, wiki, slovo, pojem, heslo

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Jmelí? resp. jaký je přesný význam slova Jmelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmelí, odpověď na dotaz co je to Jmelí?. Víte např. kdo to je Determinista? Znáte a víte kdo je Řezník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Jmelí hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.