Co je to?
Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Co je to Jerlín? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Jerlín?

Jerlín je druh rostliny patřící do čeledi bobovitých. Jerlíny mohou být jak stromy, tak byliny. Původními místy jejich rozšíření jsou Asie, Nový Zéland a Jižní Amerika. U nás jsou jerlíny vysazovány jako okrasné dřeviny.

Význam slova, termín, co je to Jerlín? Definice výrazu, termínu Jerlín. Co znamená odborný pojem Jerlín z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Jerlín s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Jerlín je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: Rostliny, slovník, Rostliny, Jerlín, wiki, význam slova, heslo, popis, informace, co to je, přesný výraz, význam, synonymum, Jerlín, vysvětlení, termín

Co označuje termín Jerlín? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Jerlín (Sophora) je rod rostlin patřící do čeledi bobovité (Fabaceae). Jerlíny jsou dřeviny i byliny se zpeřenými listy a bílými, žlutými nebo purpurovými motýlovitými květy. Vyskytují se v počtu asi 80 druhů zejména v Asii, méně v Jižní Americe a na Novém Zélandu. Jerlín japonský je v ČR často vysazován jako pouliční a okrasná dřevina. Vzácněji se pěstují i jiné druhy. Různé druhy rodu Sophora byly rozčleněny do několika jiných rodů, a to včetně známého jerlínu japonského, který se ocitl v rodu Styphnolobium.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Jerlín? resp. co přesně označuje termín Jerlín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jerlín, odpověď na dotaz co je to Jerlín?. Víte např. kdo to je Drákula? Znáte a víte kdo je Pastafarián? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Rostliny. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?