Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Co je to Jeřáb oskeruše? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Jeřáb oskeruše?

Jeřáb oskeruše je listnatý ovocný strom, s nímž se můžeme setkat především v jižních částech Evropy v nadmořských výškách do 500 m. Dosahuje výšky cca 15 metrů a může se dožít až 500 let. Plody jsou červené bobule. Dají se využít na výrobu marmelád, kompotů, je možné je sušit nebo z nich vyrábět pálenku.

Význam slova, termín, co je to Jeřáb oskeruše? Výraz, termín, definice slova Jeřáb oskeruše. Co znamená odborný pojem Jeřáb oskeruše z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Jeřáb oskeruše s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Jeřáb oskeruše se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: pojem, informace, přesný význam, Rostliny, význam, formulace, význam slova, termín, popis, Jeřáb oskeruše, heslo, definice, vysvětlení, přesný výraz, slovo, Jeřáb oskeruše

Co znamená pojem Jeřáb oskeruše? Výraz, definice slova z Wikipedie

Jeřáb oskeruše (někdy se uvádí jako oskoruše, nářečně oskoruša) (Sorbus domestica) je opadavý, listnatý ovocný strom dorůstající výšky až 15 m jako solitér nebo až 30 m v lese. V našich podmínkách se dožívá 300 až 500 let, v jižní Evropě až 600 let. V Česku je tato dřevina vzácná a vyskytuje se v Českém středohoří a na jihovýchodě Moravy. Název oskeruše je všeslovanský a je nejasného, asi již praevropského původu.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Jeřáb oskeruše? resp. jaký je význam slova Jeřáb oskeruše? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jeřáb oskeruše, odpověď na dotaz co je to Jeřáb oskeruše?. Víte např. kdo to je Nemrtvý? Znáte a víte kdo je P.C. Roberts? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.