Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ikebana. Co znamená odborný pojem Ikebana z kategorie Rostliny?

Co je to Ikebana? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ikebana?

Ikebana neboli oživené květiny, jak zní doslovný překlad pojmu, je způsob aranžování květin, který připomíná staré japonské umění. Jde o jednoduchou vazbu, která má být v harmonii s barvami a s přírodou a je založena na hlavních bodech. Ty jsou tři a mají být symbolem lidí, země a nebe. V tom je zásadní rozdíl v pojetí aranžování ve srovnání s jinými způsoby úpravy – ty jsou většinou zaměřeny na množství a barevnost. V ikebaně se přikládá stejná důležitost jak samotným květům, tak také stonkům, větvím a listům. Stejně pozorně je vybírána i miska nebo váza pro aranžmá.
Podle velikosti a tvaru se vyskytují různé druhy ikebany – nízká, vyšší, kulatá nebo trojúhelníkového tvaru. Podle stylu aranžování se může měnit i název – například ukibana je tvořena plovoucími květy a je určena pro nahlížení shora, kakebana je zavěšena ve speciálních nádobách, oshibana se zhotovuje ze sušených květin, shikibana se dělá z ležících květů.

Význam slova, termín, co je to Ikebana? Výraz, termín, definice slova Ikebana. Co znamená odborný pojem Ikebana z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ikebana? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ikebana se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: heslo, formulace, pojem, slovník, Rostliny, informace, přesný výraz, definice, co znamená, popis, Rostliny, význam pojmu, Ikebana, význam slova, přesný význam, vysvětlení

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ikebana? resp. co je to Ikebana? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ikebana, odpověď na dotaz co je to Ikebana?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Ježíš Kristus? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.