Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Co je to Gurmar? Význam slova

Co znamená termín Gurmar? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Gurmar je rostlina Gymnema sylvestre, která pochází z Indie. Významný je především extrakt z jejích listů. Tato přírodní látka umí kontrolovat hladinu cukru v krvi, proto se používá k léčbě diabetu. Protože se osvědčuje v lidové medicíně již několik století, je gurmar doporučeným doplňkem stravy při zvýšení hladiny cukru v krvi.
Gurmar podněcuje zvýšení vylučování inzulinu ze slinivky, takže brání poškození malých cév různých tkání a orgánů, ke kterému při cukrovce dochází. Také snižuje chuť na sladkosti, podporuje metabolizmus a napomáhá i při hubnutí.

Význam slova, termín, co je to Gurmar? Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Gurmar? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Gurmar je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, význam pojmu, wiki, informace, Gurmar, formulace, termín, popis, Rostliny, význam slova, přesný význam, význam

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Gurmar? resp. jaká je definice termínu Gurmar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurmar, odpověď na dotaz co je to Gurmar?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Lazebník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Gurmar i v jiných kategoriích (než Rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.