Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Co je to Gurmar? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gurmar?

Gurmar je rostlina Gymnema sylvestre, která pochází z Indie. Významný je především extrakt z jejích listů. Tato přírodní látka umí kontrolovat hladinu cukru v krvi, proto se používá k léčbě diabetu. Protože se osvědčuje v lidové medicíně již několik století, je gurmar doporučeným doplňkem stravy při zvýšení hladiny cukru v krvi.
Gurmar podněcuje zvýšení vylučování inzulinu ze slinivky, takže brání poškození malých cév různých tkání a orgánů, ke kterému při cukrovce dochází. Také snižuje chuť na sladkosti, podporuje metabolizmus a napomáhá i při hubnutí.

Význam slova, termín, co je to Gurmar? Výraz, termín, definice slova Gurmar. Co znamená odborný pojem Gurmar z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Gurmar sdílejte se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Gurmar je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: wiki, slovník, definice, slovo, co znamená, synonymum, informace, pojem, Gurmar, význam slova, vysvětlení, Rostliny, význam pojmu, popis, přesný výraz, Rostliny

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Gurmar? resp. co je to Gurmar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gurmar, odpověď na dotaz co je to Gurmar?. Víte např. kdo to je Wabi Daněk? Znáte a víte kdo je Strýc? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.