Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Co je to Ginkgo biloba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je latinský název jinanu dvojlaločného. Jedná se o strom, který je jediným druhem ve své čeledi a tzv. živou fosilii, neboť je z vývojového hlediska velmi starý. Je to opadavý listnáč s typickým tvarem listů a jednotlivé stromy jsou buď samčí nebo samičí. U nás je to nepůvodní druh, je pěstován jako okrasná parková dřevina. Může dorůstat výšky až 40 metrů a dožít se několika tisíc let. Jeho domovinou je Čína. Výtažek z jinanu má léčivé účinky.

Význam slova, termín, co je to Ginkgo biloba? Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ginkgo biloba? se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ginkgo biloba je v sekci Rostliny

Klíčová slova: přesný význam, Rostliny, formulace, Ginkgo biloba, informace, slovo, heslo, popis, slovník, wiki, termín, pojem, synonymum, co znamená, význam, přesný výraz

Co znamená pojem Ginkgo biloba? Výraz, definice slova z Wikipedie

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. Je jediným druhem rodu jinan z monotypické čeledě jinanovitých. Čeleď přísluší do fylogeneticky velmi prastarého řádu jinanotvaré, který má právě jen tuto jedinou čeleď.

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ginkgo biloba? resp. co přesně znamená slovo Ginkgo biloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ginkgo biloba, odpověď na dotaz co je to Ginkgo biloba?. Víte např. kdo to je Šovinista? Znáte a víte kdo je Dráteník? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.