Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Co je to Ginkgo biloba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je latinský název jinanu dvojlaločného. Jedná se o strom, který je jediným druhem ve své čeledi a tzv. živou fosilii, neboť je z vývojového hlediska velmi starý. Je to opadavý listnáč s typickým tvarem listů a jednotlivé stromy jsou buď samčí nebo samičí. U nás je to nepůvodní druh, je pěstován jako okrasná parková dřevina. Může dorůstat výšky až 40 metrů a dožít se několika tisíc let. Jeho domovinou je Čína. Výtažek z jinanu má léčivé účinky.

Význam slova, termín, co je to Ginkgo biloba? Výraz, termín, definice slova Ginkgo biloba. Co znamená odborný pojem Ginkgo biloba z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ginkgo biloba? Potom se o definici podělte s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ginkgo biloba se nachází v kategorii Rostliny

Co znamená pojem Ginkgo biloba? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba), zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. Je jediným druhem rodu jinan z monotypické čeledě jinanovitých. Čeleď přísluší do fylogeneticky velmi prastarého řádu jinanotvaré, který má právě jen tuto jedinou čeleď.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, Rostliny, pojem, wiki, synonymum, přesný význam, heslo, význam slova, informace, popis, význam pojmu, slovo, termín, přesný výraz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Ginkgo biloba? resp. co to je Ginkgo biloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ginkgo biloba, odpověď na dotaz co je to Ginkgo biloba?. Víte např. kdo to je Génius? Znáte a víte kdo je Otorinolaryngolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Ginkgo biloba hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.