Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dřevina. Co znamená odborný pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Co je to Dřevina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dřevina

Dřevina je popisována jako vytrvalá cévnatá rostlina s dřevnatým stonkem, který má schopnost druhotného tloustnutí. Má totiž vrstvu dělivých buněk, od které se buňky dále dělí – buňky dřeva směrem dovnitř, buňky lýka směrem ven. Dřevina tak může dále sílit a tvořit dřevnaté stonky. Na dřeviny se zaměřuje věda nazývaná dendrologie.
Ke dřevinám patří například stromy, keře, polokeře, liány a další. Většina dřevin sílí stonky směrem ven. Pokud má dřevina zdřevnatělý stonek, kmen, je pojmenována stromem. Stonky keřů se rozvětvují hned u země a jsou také dřevnaté. Ke dřevinám patří i některé druhy lián. Polokeře tvoří přechod mezi dřevinami a bylinami.

Význam slova, termín, co je to Dřevina? Výraz, termín, definice slova Dřevina. Co znamená odborný pojem Dřevina z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Dřevina? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dřevina je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: wiki, co to je, Rostliny, slovo, informace, význam, formulace, přesný význam, heslo, popis, význam slova, pojem, synonymum, definice, význam pojmu, Dřevina

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Dřevina? resp. co je to Dřevina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevina, odpověď na dotaz co je to Dřevina?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Alchymista? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Dřevina hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.