Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co je to Čekanka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.

Význam slova, termín, co je to Čekanka? Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Čekanka s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Čekanka je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: slovník, heslo, popis, význam slova, pojem, Rostliny, formulace, vysvětlení, přesný výraz, co to je, termín, přesný význam, Čekanka, význam, definice, slovo

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Čekanka? resp. co to je Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Kněz? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.