Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Co je to Čekanka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Čekanka?

Čekanka je rostlina i označení celého rodu rostlin. Patří k čeledi hvězdnicovitých, podčeleď čekankové. Její latinský název je Cichorium. Patří sem čekanka obecná, setá nebo listová. Rostlina může dosáhnout výšky až jeden metr. Má velké jasně modré květy.
Je léčivá, využívá se například při léčbě vylučovacího ústrojí nebo gastritidy, žaludečních vředů, malárie, roupů, tasemnice, kožních zánětů nebo žloutenky. Posiluje také srdeční činnost.

Význam slova, termín, co je to Čekanka? Odborný výraz, definice slova Čekanka. Co znamená pojem Čekanka z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Čekanka? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Čekanka patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: popis, přesný význam, heslo, wiki, Rostliny, Rostliny, slovník, formulace, slovo, synonymum, přesný výraz, co znamená, termín, informace, význam pojmu, pojem

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Čekanka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čekanka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čekanka, odpověď na dotaz co je to Čekanka?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.