Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Co je to Brť? Význam slova

Co znamená termín Brť? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brť je dutina ve kmeni stromu. Vzniká přirozenou cestou (tlením dřeva za působení dřevokazných hub) hlavně u starších stromů. Typicky je můžeme vidět u různých památných stromů. Brtě jsou domovem celé řady druhů hmyzu a ptactva. V brtích si staví hnízda také včely. Podle brtě vzniklo druhové jméno medvěda - brtník, protože medvědi s oblibou vybírají med z včelích hnízd. A samotné slovo medvěd etymologicky odkazuje na živočicha, který ví, kde je med.

Význam slova, termín, co je to Brť? Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Brť? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Brť je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: co znamená, význam, Brť, pojem, popis, popis, význam pojmu, synonymum, wiki, Rostliny, definice, heslo, informace, co to je, přesný význam

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Brť? resp. jaká je definice termínu Brť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brť, odpověď na dotaz co je to Brť?. Víte např. kdo to je Marie Pojkarová? Znáte a víte kdo je Sunnita? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Brť i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..