Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Co je to Brť? Význam slova

Co znamená termín Brť? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brť je dutina ve kmeni stromu. Vzniká přirozenou cestou (tlením dřeva za působení dřevokazných hub) hlavně u starších stromů. Typicky je můžeme vidět u různých památných stromů. Brtě jsou domovem celé řady druhů hmyzu a ptactva. V brtích si staví hnízda také včely. Podle brtě vzniklo druhové jméno medvěda - brtník, protože medvědi s oblibou vybírají med z včelích hnízd. A samotné slovo medvěd etymologicky odkazuje na živočicha, který ví, kde je med.

Význam slova, termín, co je to Brť? Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Brť doporučujeme sdílet s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Brť se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: informace, co znamená, Brť, pojem, popis, definice, význam slova, přesný výraz, význam, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, Brť, synonymum, slovník, co to je

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Brť? resp. co znamená Brť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brť, odpověď na dotaz co je to Brť?. Víte např. kdo to je Papež? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Brť hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..