Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Co je to Brť? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Brť?

Brť je dutina ve kmeni stromu. Vzniká přirozenou cestou (tlením dřeva za působení dřevokazných hub) hlavně u starších stromů. Typicky je můžeme vidět u různých památných stromů. Brtě jsou domovem celé řady druhů hmyzu a ptactva. V brtích si staví hnízda také včely. Podle brtě vzniklo druhové jméno medvěda - brtník, protože medvědi s oblibou vybírají med z včelích hnízd. A samotné slovo medvěd etymologicky odkazuje na živočicha, který ví, kde je med.

Význam slova, termín, co je to Brť? Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Brť patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, význam, slovník, synonymum, Brť, přesný význam, popis, co znamená, informace, termín, co to je, vysvětlení, Brť, formulace, přesný výraz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Brť? resp. co označuje slovo Brť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brť, odpověď na dotaz co je to Brť?. Víte např. kdo to je Transgender? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Brť i v jiných kategoriích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..