Co je to?
Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co to je Zádumčivost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zádumčivost

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.

Význam slova, termín, co je to Zádumčivost? Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zádumčivost s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Zádumčivost se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: slovník, heslo, Zádumčivost, termín, přesný význam, popis, význam, přesný výraz, význam pojmu, Psychologie, pojem, definice, popis, vysvětlení, synonymum

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Zádumčivost? resp. co znamená Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Zádumčivost hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.