Co je to?
Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co to je Zádumčivost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zádumčivost

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.

Význam slova, termín, co je to Zádumčivost? Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zádumčivost se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Zádumčivost se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, informace, slovník, význam pojmu, přesný význam, slovo, formulace, termín, wiki, co to je, synonymum, co znamená, Psychologie, význam slova, vysvětlení

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Zádumčivost? resp. co znamená Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.