Co je to?
Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Co to je Zádumčivost? Význam slova

Co znamená termín Zádumčivost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zádumčivost je pojmenování pro smutnou až depresívní náladu, označuje se také jako melancholie, splín, trudnomyslnost nebo světabol. Není to oficiální pojem, je často využíván především v literatuře.
Psychologové a psychiatři používají spíše pojem deprese. Jedná se o narušení psychiky, kdy má člověk dlouhodobě omezenou schopnost prožívání hezkých a potěšujících věcí, trpí smutnými náladami, chybí mu motivace, pociťuje beznaděj a osamocenost. Zádumčivost se léčí pomocí antidepresiv.

Význam slova, termín, co je to Zádumčivost? Definice výrazu Zádumčivost. Co znamená odborný pojem Zádumčivost z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Zádumčivost? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Zádumčivost patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: popis, význam pojmu, co znamená, Psychologie, slovo, definice, wiki, přesný význam, Zádumčivost, slovník, význam slova, heslo, vysvětlení, přesný výraz, informace

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Zádumčivost? resp. jaký je přesný význam slova Zádumčivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zádumčivost, odpověď na dotaz co je to Zádumčivost?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Zádumčivost hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.