Co je to?
Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Co to je Xenofobie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Xenofobie?

Pod pojmem xenofobie si lze představit strach z čehokoliv neznámého. Slovo pochází z řečtiny. Většinou se používá pro obavu z cizinců a také z jejich kultury nebo tradic. Jedná se o předsudek, jenž vytváří dopředu negativní názor bez znalosti souvislostí. Pojem xenofobie bývá často zaměňován s pojmem rasismus.

Význam slova, termín, co je to Xenofobie? Definice výrazu Xenofobie. Co znamená odborný pojem Xenofobie z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Xenofobie doporučujeme sdílet s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Xenofobie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, pojem, formulace, Xenofobie, informace, význam pojmu, definice, popis, slovo, význam slova, Psychologie, synonymum, přesný význam, slovník, význam, heslo

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Xenofobie? resp. jaký je význam slova Xenofobie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xenofobie, odpověď na dotaz co je to Xenofobie?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Barytonista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Xenofobie hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.