Co je to?
Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Co to je Workoholik? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Workoholik?

Jako workoholika můžeme označit člověka závislého na práci. Jedná se o psychologickou poruchu, kterou trpí hlavně mladí městští ambiciózní muži, jejichž jediným zájmem je jejich práce. Větší riziko vzniku workoholismu mají výše postavení pracovníci. O závislosti na práci lze hovořit v okamžiku, kdy se u pacienta stává jasně dominantním tématem.
V české odborné literatuře se jedná o pojem známý až po roce 1989. Profesor Robinson rozdělil workoholiky do několika typů - urputný, záchvatový, aktivní s poruchami pozornosti, vychutnávač a opečovávač. Workoholismus je závislost jako každý jiná.


Co je to Workoholik? Význam slova, termín, Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Workoholik? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Workoholik patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, Psychologie, terminus technicus, vysvětlení, pojem, definice, názvosloví, význam, informace, heslo, přesný význam, formulace, popis, slovo, synonymum, přesný výraz


Pojem Workoholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Workoholik v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Workoholik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Workoholik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Workoholik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Workoholik ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Workoholik ve Wikipedii

Vyhledat heslo Workoholik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Workoholik například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Workoholik? resp. co vlastně znamená slovo Workoholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Workoholik, odpověď na dotaz co je to Workoholik?. Víte např. kdo to je Ronald Reagan? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.