Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Co je to Touha? Význam slova

Co znamená termín Touha? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Touha je pocit, při kterém si člověk přeje něco, co není zcela přesně definováno a je jen malá naděje na to, že tento pocit bude naplněn a uspokojen. Podobá se přání a potřebě, odlišuje se však od nich sílou, stálostí a vzdáleností od předmětu touhy.
Často bývá motivem pro určité jednání, může však být i příčinou frustrace a stesku. Jedná se o typické lidské cítění.

Význam slova, termín, co je to Touha? Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Touha doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Touha se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: pojem, Psychologie, co to je, Touha, informace, slovo, Touha, vysvětlení, význam pojmu, slovník, přesný výraz, Psychologie, heslo, přesný význam, definice, termín

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Touha? resp. co to je Touha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touha, odpověď na dotaz co je to Touha?. Víte např. kdo to je Barbora Špotáková? Znáte a víte kdo je Robert Čásenský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Touha hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.