Co je to?
Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Co je to Touha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Touha

Touha je pocit, při kterém si člověk přeje něco, co není zcela přesně definováno a je jen malá naděje na to, že tento pocit bude naplněn a uspokojen. Podobá se přání a potřebě, odlišuje se však od nich sílou, stálostí a vzdáleností od předmětu touhy.
Často bývá motivem pro určité jednání, může však být i příčinou frustrace a stesku. Jedná se o typické lidské cítění.

Význam slova, termín, co je to Touha? Definice odborného termínu, slova Touha. Co znamená pojem Touha z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Touha? se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Touha je v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, slovo, vysvětlení, heslo, pojem, význam pojmu, termín, Touha, wiki, co to je, synonymum, definice, význam, slovník, přesný význam, význam slova

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Touha? resp. co se skrývá pod slovem Touha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Touha, odpověď na dotaz co je to Touha?. Víte např. kdo to je Ludwig van Beethoven? Znáte a víte kdo je Robert Čásenský? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.