Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Co je to Sympatie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sympatie

Sympatie je označení pocházející z řečtiny, vychází ze spojení slov trpět a společně. Jedná se o psychologický pojem, označující dobrovolný soucit s nějakou jinou osobou. Sympatie je hlubší než empatie, nejedná se pouze o vcítění, ale také snahu o něco dobrého pro druhého člověka. Sympatie se přibližuje lásce.
V běžném životě se toto slovo používá i pro označení náklonnosti, obliby nebo zájmové příslušnosti.

Význam slova, termín, co je to Sympatie? Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Sympatie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Sympatie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, vysvětlení, význam slova, wiki, definice, informace, přesný význam, synonymum, heslo, slovo, termín, přesný výraz, formulace, co znamená, popis

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sympatie? resp. jaký je význam slova Sympatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sympatie, odpověď na dotaz co je to Sympatie?. Víte např. kdo to je Tajemník? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sympatie v jiné sekci než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.