Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Co je to Sympatie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sympatie

Sympatie je označení pocházející z řečtiny, vychází ze spojení slov trpět a společně. Jedná se o psychologický pojem, označující dobrovolný soucit s nějakou jinou osobou. Sympatie je hlubší než empatie, nejedná se pouze o vcítění, ale také snahu o něco dobrého pro druhého člověka. Sympatie se přibližuje lásce.
V běžném životě se toto slovo používá i pro označení náklonnosti, obliby nebo zájmové příslušnosti.

Význam slova, termín, co je to Sympatie? Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Sympatie? s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Sympatie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: termín, vysvětlení, slovník, co to je, přesný význam, Sympatie, synonymum, význam slova, význam pojmu, formulace, slovo, definice, heslo, pojem, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Sympatie? resp. co znamená slovo Sympatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sympatie, odpověď na dotaz co je to Sympatie?. Víte např. kdo to je Tajemník? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.