Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Co je to Sympatie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sympatie

Sympatie je označení pocházející z řečtiny, vychází ze spojení slov trpět a společně. Jedná se o psychologický pojem, označující dobrovolný soucit s nějakou jinou osobou. Sympatie je hlubší než empatie, nejedná se pouze o vcítění, ale také snahu o něco dobrého pro druhého člověka. Sympatie se přibližuje lásce.
V běžném životě se toto slovo používá i pro označení náklonnosti, obliby nebo zájmové příslušnosti.

Význam slova, termín, co je to Sympatie? Odborný výraz, definice slova Sympatie. Co znamená pojem Sympatie z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sympatie sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Sympatie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, vysvětlení, popis, termín, Sympatie, definice, popis, přesný výraz, význam pojmu, co to je, význam, wiki, co znamená, slovo, heslo

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sympatie? resp. jaký je význam slova Sympatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sympatie, odpověď na dotaz co je to Sympatie?. Víte např. kdo to je Tajemník? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.