Co je to?
Definice výrazu, termínu Svědomí. Co znamená odborný pojem Svědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Svědomí? Význam slova

Co znamená termín Svědomí? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Svědomí je filozofický a etický termín. Svědomí je vnitřní názor člověka na to, co sám udělal nebo co se chystá udělat. Svědomí bývá často zmiňováno v souvislosti se sebereflexí, kdy je člověk schopen uvažovat o sobě samém a podívat se na sebe i z jiného hlediska, než jsou jen vlastní zájmy. Proto je svědomí považováno za typický znak osobnosti člověka a mělo by být respektováno okolím i společností. Pojem svědomí se používá i tehdy, jestliže chce člověk potvrdit upřímnost svých záměrů.
jedná se o mravní schopnost, podle které člověk může rozlišovat mezi dobrým a špatným. Svědomí upřesňuje mravní povinnosti člověka. Jedná se subjektivní pojetí správného a nesprávného, kterým se člověk může řídit ve svém životě. Svědomí umožňuje člověku jednat z vnitřních pohnutek a stanoví mu závazné požadavky pro jednání. Existuje více definic pojmu, záleží na způsobu pojetí a přístupu.

Význam slova, termín, co je to Svědomí? Definice výrazu, termínu Svědomí. Co znamená odborný pojem Svědomí z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Svědomí? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Svědomí patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: synonymum, formulace, význam pojmu, slovník, Svědomí, popis, přesný výraz, co znamená, termín, vysvětlení, co to je, slovo, Psychologie, informace, heslo

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Svědomí? resp. jaká je definice slova Svědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svědomí, odpověď na dotaz co je to Svědomí?. Víte např. kdo to je Svatý Václav? Znáte a víte kdo je Homofob? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Svědomí v jiné sekci než Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?