Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Co je to Stres? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Stres?

Stres může označovat psychický stav u živočichů, stejně jako u rostlin. Bývá způsoben činitelem zvaným stresor. Stres je reakcí na podnět a jedná se o jakousi obrannou reakci, která má za cíl bránění organismu před poškozením nebo smrtí a má vytvořit ochrannou homeostázu.
Reakce na stres může být fyzická nebo psychická. Do psychické reakce se zařazuje úzkost či deprese. Existují různé možnosti, jak se stresu bránit. V případě dlouhodobého vystavení stresu hrozí závažné zdravotní komplikace jako zvýšený tlak, infarkt, cukrovka či astma.

Význam slova, termín, co je to Stres? Definice odborného termínu, slova Stres. Co znamená pojem Stres z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Stres sdílejte s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Stres je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Stres, co to je, formulace, Psychologie, definice, heslo, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, přesný význam, synonymum, popis, informace, Psychologie, slovo, vysvětlení

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Stres? resp. jaký je význam pojmu Stres? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stres, odpověď na dotaz co je to Stres?. Víte např. kdo to je Exekutor? Znáte a víte kdo je Sluníčkář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?