Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Co je to Stockholmský syndrom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Stockholmský syndrom?

Stockholmský syndrom je pojem z oblasti psychologie. Jedná se o situaci, ve které si zajatec, oběť či rukojmí vytvoří pozitivní vazbu vůči pachateli nebo únosci. Tyto sympatie mohou jít tak daleko, až se oběť stane na pachateli závislou. V některých případech může být navázán i milostný vztah.
Stockholmský syndrom se objevuje i v případech domácího násilí nebo mezi vězni a vyšetřovateli. Název získal tento jev po velké loupeži ve Stockholmu, kdy v bance byla držena skupina rukojmí, která později považovala věznitele za přátele.

Význam slova, termín, co je to Stockholmský syndrom? Odborný výraz, definice slova Stockholmský syndrom. Co znamená pojem Stockholmský syndrom z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Stockholmský syndrom patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: formulace, slovník, Stockholmský syndrom, informace, Psychologie, synonymum, přesný význam, pojem, definice, Stockholmský syndrom, termín, co to je, význam, vysvětlení, význam slova, heslo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Stockholmský syndrom? resp. jaký je význam slova Stockholmský syndrom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stockholmský syndrom, odpověď na dotaz co je to Stockholmský syndrom?. Víte např. kdo to je Šiva? Znáte a víte kdo je Jana Bobošíková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?