Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Co to je Psychohygiena? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Psychohygiena?

Psychohygiena je vědní obor, nazývaný také duševní hygiena. Psychohygiena učí člověka, jak by si měl ochraňovat a posilovat své duševní zdraví a jak odolávat škodlivým vlivům z vnějšího prostředí.
Podle psychohygieny by si člověk měl upravit svůj životní styl tak, aby na něj neměly velký vliv nepříznivé podmínky a aby se naopak naučil žít způsobem směřujícím k duševní rovnováze. Psychohygiena také ukazuje, jaké duševní potíže je možno očekávat a jak se jim dá předcházet či je zvládat.

Význam slova, termín, co je to Psychohygiena? Odborný termín, výraz, slovo Psychohygiena. Co znamená pojem Psychohygiena z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Psychohygiena sdílet s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Psychohygiena patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: slovník, formulace, vysvětlení, termín, co to je, význam, informace, pojem, Psychologie, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, definice, slovo, heslo, Psychologie

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Psychohygiena? resp. co označuje slovo Psychohygiena? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychohygiena, odpověď na dotaz co je to Psychohygiena?. Víte např. kdo to je Chazan? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Psychohygiena hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.