Co je to?
Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Co je to Psychedelie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Psychedelie

Psychedelie je označení pro určitý stav mysli. Je pro ni typické určité klamání smyslů, okouzlení krásou a uplatnění výrazných tvůrčích projevů, které je velmi příjemné. Tento stav bývá vyvolán některými druhy drog, užívá se i pojem psychedelická zkušenost.
Název psychedelie se objevil v dopisech psychiatra H. Osmonda a spisovatele A. Huxleyho, kteří zde spojili řecká slova mysl – psyché a projev – delos.

Význam slova, termín, co je to Psychedelie? Výraz, termín, definice slova Psychedelie. Co znamená odborný pojem Psychedelie z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Psychedelie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: informace, formulace, synonymum, wiki, význam pojmu, význam slova, Psychologie, co to je, slovník, Psychologie, Psychedelie, popis, heslo, pojem, termín, přesný význam

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Psychedelie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Psychedelie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychedelie, odpověď na dotaz co je to Psychedelie?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Daniel Veselý? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.