Co je to?
Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Co je to Předsudek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Předsudek

Předsudek je jiný název pro předpojatost, pro názor, který si člověk vytvoří předem a zaujme vůči někomu nebo něčemu negativní postoj nebo přebírá pochybné závěry od někoho jiného. Předsudek může vycházet z neúplných nebo mylných informací nebo pramení z vlastní osobnosti člověka.
Lidé, kteří mají předsudky, mívají často diskriminující chování např. vůči mužům, ženám, menšinám, rasám, náboženstvím, lidem určitého věku a dalším.

Význam slova, termín, co je to Předsudek? Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Předsudek s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Předsudek je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, synonymum, přesný výraz, Psychologie, vysvětlení, co to je, význam, slovník, Předsudek, termín, heslo, význam slova, pojem, Psychologie, informace, slovo

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Předsudek? resp. jaká je definice termínu Předsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předsudek, odpověď na dotaz co je to Předsudek?. Víte např. kdo to je Bill Gates? Znáte a víte kdo je OSVČ? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.