Co je to?
Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Co je to Předsudek? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Předsudek

Předsudek je jiný název pro předpojatost, pro názor, který si člověk vytvoří předem a zaujme vůči někomu nebo něčemu negativní postoj nebo přebírá pochybné závěry od někoho jiného. Předsudek může vycházet z neúplných nebo mylných informací nebo pramení z vlastní osobnosti člověka.
Lidé, kteří mají předsudky, mívají často diskriminující chování např. vůči mužům, ženám, menšinám, rasám, náboženstvím, lidem určitého věku a dalším.

Význam slova, termín, co je to Předsudek? Odborný výraz, definice slova Předsudek. Co znamená pojem Předsudek z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Předsudek se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, heslo, termín, slovník, Předsudek, vysvětlení, Psychologie, Předsudek, přesný význam, co znamená, pojem, Psychologie, slovo, synonymum, význam pojmu, co to je

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Předsudek? resp. jaký je význam pojmu Předsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Předsudek, odpověď na dotaz co je to Předsudek?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je OSVČ? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Předsudek v jiné sekci než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.