Co je to?
Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Co to je Představa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Představa

Představa je pojem doslovně přeložený z němčiny. Termín zahrnuje poměrně širokou skupinu obrazových nebo obsahových vjemů, z který si lidské vědomí utváří určité téma. Tvorba a obsah představ závisí na předcházejících zkušenostech, zážitcích a schopnosti vnímání. Ovlivňuje je také kreativita, vlastní vědomí a další osobní vlastnosti.
Některé představy lze těžko vyjádřit slovně, ovšem na jejich základě dokáže člověk odlišovat a určovat jevy a hledat souvislosti nebo tvořit návrhy a uplatnit svou fantazii a tvůrčí schopnosti.

Význam slova, termín, co je to Představa? Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Představa s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Představa se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, význam, význam slova, co to je, slovo, pojem, popis, formulace, přesný význam, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, heslo, co znamená, Představa, Psychologie

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Představa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Představa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Představa, odpověď na dotaz co je to Představa?. Víte např. kdo to je Angiolog? Znáte a víte kdo je Lenka Klicperová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!