Co je to?
Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Co to je Polyfázový spánek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polyfázový spánek?

Polyfázový spánek je takový způsob spánku, kdy je spaní rozloženo do více časových intervalů za den. Znamená to, že jedinec spí více než dvakrát denně. Přesné rozvržení neexistuje. Vědci se domnívají, že tento způsob spaní je u člověka původní, u zvířat zůstal zachován. Pokud se jedná o poruchu, je nazývána syndromem nepravidelného probouzení.
Cílem polyfázového spánku je prodloužení doby, kdy je člověk vzhůru, čehož často využívají např. fanoušci online her a komunikace.

Význam slova, termín, co je to Polyfázový spánek? Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Polyfázový spánek můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Polyfázový spánek je v sekci Psychologie

Klíčová slova: Polyfázový spánek, definice, synonymum, informace, co znamená, Psychologie, wiki, heslo, Polyfázový spánek, pojem, co to je, přesný výraz, slovník, přesný význam, popis, význam pojmu

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Polyfázový spánek? resp. co přesně znamená slovo Polyfázový spánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyfázový spánek, odpověď na dotaz co je to Polyfázový spánek?. Víte např. kdo to je Aneta Langerová? Znáte a víte kdo je Jakub Szántó? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.