Co je to?
Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Co to je Polyfázový spánek? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polyfázový spánek?

Polyfázový spánek je takový způsob spánku, kdy je spaní rozloženo do více časových intervalů za den. Znamená to, že jedinec spí více než dvakrát denně. Přesné rozvržení neexistuje. Vědci se domnívají, že tento způsob spaní je u člověka původní, u zvířat zůstal zachován. Pokud se jedná o poruchu, je nazývána syndromem nepravidelného probouzení.
Cílem polyfázového spánku je prodloužení doby, kdy je člověk vzhůru, čehož často využívají např. fanoušci online her a komunikace.


Co je to Polyfázový spánek? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyfázový spánek. Co znamená odborný pojem Polyfázový spánek z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Polyfázový spánek sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polyfázový spánek patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, heslo, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, informace, synonymum, terminologie, vysvětlení, definice, co znamená, význam, slovo, přesný výraz, co je to Polyfázový spánek?, odborné názvosloví, wiki


Pojem Polyfázový spánek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Polyfázový spánek

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyfázový spánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Polyfázový spánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Polyfázový spánek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Polyfázový spánek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Polyfázový spánek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Polyfázový spánek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyfázový spánek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Polyfázový spánek? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Polyfázový spánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyfázový spánek, odpověď na dotaz co je to Polyfázový spánek?. Víte např. kdo to je Emilia Clarke? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.