Co je to?
Odborný výraz, definice slova Placebo. Co znamená pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Co je to Placebo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Placebo?

Placebo je označení pro neúčinnou látku. Využívá se jako forma terapie. Jedná se o tzv. placebo efekt, kdy se pacient domnívá, že dostává účinný lék a díky této sugesci skutečně vykazuje zlepšení zdravotního stavu.


Co je to Placebo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Placebo. Co znamená pojem Placebo z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Placebo patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: význam, přesný výraz, definice, formulace, lexikon, terminus technicus, wiki, definice pojmu, informace, co je to Placebo?, synonymum, odborný výraz, heslo, Psychologie, Psychologie, názvosloví, přesný význam, slovo


Pojem Placebo je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Placebo?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Placebo (z latinského placere – líbit se) je neúčinná látka, která je upravena do stejné formy jako lék (stejný vzhled, stejná chuť). Analogicky lze použít pojem placebo i pro další terapeutický postup (například terapeutický přístroj nebo forma psychoterapie), u kterého se nepředpokládá, že by byl terapeutický vliv vyšší než jen nespecifický psychoterapeutický vliv léčení. Pokud má placebo negativní účinky, nazývá se nocebo (latinsky „uškodím“).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Placebo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Placebo ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Placebo ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Placebo ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Placebo ve vyhledávači Qwant

Najít termín Placebo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Placebo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Placebo? resp. co je to Placebo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Placebo, odpověď na dotaz co je to Placebo?. Víte např. kdo to je Slídil? Znáte a víte kdo je Truhlář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.