Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Persona. Co znamená pojem Persona z kategorie Psychologie?

Co to je Persona? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Persona?

Persona je pojem užívaný ve více oborech, především v psychologii a sociologii. Psychologie označuje personu jako pravzor skupinového nevědomí, které ovlivňuje reakce a komunikaci mezi lidmi. Tento pojem vychází z latinského označení pro masku, která ztvárňovala určitou roli herce v řeckých divadelních hrách.
Významný psycholog C.G. Jung označil člověka s výraznými rysy určité role právě jako personu. Sociologie takto označuje určitou společenskou roli, osobnost s určitou prestiží, která se chová podle očekávání společnosti.

Význam slova, termín, co je to Persona? Odborný termín, výraz, slovo Persona. Co znamená pojem Persona z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Persona se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Persona, popis, pojem, slovník, přesný výraz, definice, Persona, co to je, co znamená, termín, synonymum, heslo, význam slova, přesný význam, význam, slovo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Persona? resp. co znamená slovo Persona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Persona, odpověď na dotaz co je to Persona?. Víte např. kdo to je Bohuslav Sobotka? Znáte a víte kdo je Tomáš Baldýnský? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Persona v jiné sekci než Psychologie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.