Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Co je to Paternalismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Paternalismus

Paternalismus je pojmenování vztahu mezi dvěma zeměmi, osobami, územími nebo ekonomicky spjatými subjekty. Jeden z účastníků tohoto vztahu přistupuje k druhému nadřazeně, ovšem ne ve špatném smyslu slova. Jde spíše o ochranitelský nebo rodičovský přístup.
Ten, kdo se chová nadřazeně, je hluboce přesvědčen o tom, že on sám ví nejlépe, co bude pro toho druhého nejlepším řešením. Z toho pak vychází další chování, postoje či politika a snaha předat své názory druhým i za cenu určitého vnucování.

Význam slova, termín, co je to Paternalismus? Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Paternalismus? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Paternalismus je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, slovník, Psychologie, popis, formulace, pojem, termín, definice, Psychologie, význam slova, přesný výraz, Paternalismus, synonymum, vysvětlení, Paternalismus

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Paternalismus? resp. jaká je definice slova Paternalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paternalismus, odpověď na dotaz co je to Paternalismus?. Víte např. kdo to je Rentiér? Znáte a víte kdo je Žurnalista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Paternalismus hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.