Co je to?
Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Co je to Paternalismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Paternalismus

Paternalismus je pojmenování vztahu mezi dvěma zeměmi, osobami, územími nebo ekonomicky spjatými subjekty. Jeden z účastníků tohoto vztahu přistupuje k druhému nadřazeně, ovšem ne ve špatném smyslu slova. Jde spíše o ochranitelský nebo rodičovský přístup.
Ten, kdo se chová nadřazeně, je hluboce přesvědčen o tom, že on sám ví nejlépe, co bude pro toho druhého nejlepším řešením. Z toho pak vychází další chování, postoje či politika a snaha předat své názory druhým i za cenu určitého vnucování.

Význam slova, termín, co je to Paternalismus? Výraz, termín, definice slova Paternalismus. Co znamená odborný pojem Paternalismus z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Paternalismus s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Paternalismus patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, heslo, přesný výraz, termín, definice, informace, Psychologie, co to je, wiki, Paternalismus, co znamená, slovník, synonymum, význam slova, popis

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Paternalismus? resp. co vlastně znamená slovo Paternalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Paternalismus, odpověď na dotaz co je to Paternalismus?. Víte např. kdo to je John Vanhara? Znáte a víte kdo je Žurnalista? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.